HBB Home

Yeni Sezonda Kırlentler Çok Havalı !

Dekoratif yastıklar, anında standart tasarımda bir kanepeyi olağanüstü hale getirebilir ve standart bir yatağı rahatlatıcı bir havaya dönüştürebilir. Sadece konforu ve rahatlığı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda dekorasyonun odak noktaları olarak yaşam alanlarındaki tasarımcı dokunuşu havasını ikiye katlayabilirler.

Bir odaya heyecan verici bir renk katmak ve yumuşak mobilyaların tasarım çizgisini yükseltmek isteyenler için seçkin dekoratif kırlent ve yastık stillerinin bir listesini hazırladık. Hangi kumaş, desen ve renkleri kullanırsanız nasıl bir etki oluşturacaksınız? İpuçları burada !

Kadife

Zarif bir renk tonundaki kadife kırlent ya da yastığa karşı inkar edilemez derecede şık bir şey yok, değil mi? Kadife kumaşla kaplanmış bir kırlent her zaman görkemli duruşuyla, kanepenizin üzerinde farklı bir ahenk yakalar. Bu olağanüstü kumaş tek başına bunu nasıl başarıyor bilemiyoruz. Belki de kadife parlaklığıyla veya kumaşın dokusuyla bir ilgisi var, ne dersiniz? Sebebi her ne olursa olsun kadife yastıkların bu görkemi teslim alıyor. Yumuşak mobilyalarımıza lüks bir dokunuş katabilmek için özellikle derin ve zengin tonlarda kadife dekoratif yastıkları & kırlentleri kullanabilirsiniz.

Koyu yeşilleri ve morları, derin mavileri ve koyu altınları hayal edin. Şu aralar orman ve okyanus renklerini dekorasyonda birlikte kullanmak oldukça moda. Kadife kırlentlerde de bu renkleri kullanarak okyanus ve orman renklerinini birlikte kullanımı trendine eşlik edebilirsiniz.

Kare formda tasarlanmış ve kanepenin üzerine atılmış yastıklar kadife için en iyi siluettir. İster zıt renklerle kontrastı yakalayın isterseniz ton sür ton ile devamlılığı sağlayın. Her ne şekilde kullanırsanız kullanın kadife yastıklar dekorasyonda sizi asla mahcup etmeyecektir.

Saten

Saten kırlentler muhteşem bir geri dönüş yaptı. Bu dönüşün beraberinde getirdiği yumuşak, parlak ve lüksün etkisi altındayız. Saten derin mücevher tonlarında, pastel mavilerde, toprak tonlarında her zaman daha elegant ve muhteşem görünür. Özellikle oturma odalarında ve yatak odalarında sofistike bir hava yakalamak için mavi tonlarında kullanılan saten yastıklar bu sezon çok revaçta.

Kare formlu yastıkların saten kumaşlarda oldukça şık bir görüntü sağlamasının yanında bel yastıkları gibi uzun ince formda hazırlanan saten yastıklar da harika ve sıra dışı görünüyorlar. Özellikle yatak odasında yatak örtüsü üzerine atılmış saten dekoratif yastıklar bir anda odanın havasını yükseltiyor ve zarif ve estetik bir görüntü sağlıyor.

Deri

Kırlent tasarımında ilk etapta deriler düşünülmeyebilir ama oldukça maskülen bir tarza sahiptir deri kırlentler.  Yumuşak açık kahverengi süet, konforlu ve şık bir yastık için mükemmeldir ve daha koyu, daha geleneksel bir deri, bir oda tanımlamaya yardımcı olurken yumuşak mobilyalara erkeksi bir bakış kazandıracaktır.

Deri, uzun bir günün sonunda kendinizi bırakabileceğiniz çok büyük yastıklar için mükemmeldir. Rustik bir dekorasyon teması için deri, çok uygun bir tercih olacaktır. Yine rustik bir tema için deri kırlentler etrafına saçaklar eklenmiş modelleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir